Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни

Стадії раки

Існує теорія, що перехід від нормального ділення кліток до утворення ракової пухлини відбувається не відразу, а вимагає досить тривалого періоду часу і включає декілька стадій. На початковій стадії (ініціації) відбувається деяке пошкодження або зміна генетичної коди або структури клітки. Таке пошкодження (мутація) Робить клітку уразливої дляінших зухвалих рак Чинників (прсмоторов). Ініційована клітка без дії додаткових чинників ніколи не перетвориться на ракову.

На наступній стадії розвитку (латентний період) Гормони і інші "агенти впливу" взаємодіють з кліткою і підводять її до небезпечнішої стадії. Більшість видів раки характеризуються латентним періодом від десяти до сорока років.

Вступаючи в останню стадію (прогресію), клітки відтворюються безконтрольно і утворюють колонії (пухлини) недорозвинених кліток, які руйнують нормальні тканини. На цій стадії можуть утворюватися мільярди ракових кліток. Коли ці нікому не підвладні клітки потрапляють в лімфатичну систему або в систему кровообігу і починають свою подорож по організму, настає стадія метастазів. Це — найбільш небезпечна стадія раки, оскільки в будь-якому місці можуть утворюватися нові смертоносні пухлини.

Дослідники не знають, як запобігти всім цим стадіям, але вони все більше взнають про разрушительной силі окислення, що наводить до утворення пухлин.

Докази антиракової дії антиоксидантів

Першою, часто спостережуваною ознакою можливого розвитку раки є збільшення числа утворень, званих передраком. Вони складаються з тканин, що ненормально розвиваються, і ним властиво те, що патологоанатоми називають зміненою клітинною структурою. Найбільш поширеними передраковими утвореннями є поліпи, лейкоплакия (плями білого кольору в роті) і дисплазія шийки матки (нарости в шийці матки). Ці утворення не ракові, але якщо їх вчасно не розпізнати, вони з великою мірою вірогідності можуть стати такими.

В разі дисплазії шийки матки передракові утворення легко розвиваються в рак. Обстеження великої кількості жінок показали, що ті з них, хто отримував мало бета-каротину і вітамін С або в чиїй крові був низький вміст цих антиоксидантів, піддавалися високій мірі риски подібних захворювань. Одне з таких ісследованій виявило що при нестачі цих вітамінів можливість захворювань зростає в два-три рази. У іншому випадку виявилося, що кількість бета-каротину в крові хворих жінок значно нижча, ніж в крові здорових.

Хоча бета-каротин виступає як джерело вітаміну А, в який він перетворюється в нашому організмі, його роль в запобіганні дисплазії шийки матки важливіша. Дослідники перевірили рівень вітаміну А в їжі пацієнток і виявили, що не він, а бета-каротин зменшує ризик ракових захворювань. Рівень вітаміну А в крові хворих і здорових жінок був практично один і той же. "Ці відкриття свідчать про те, що захисна функція бета-каротину пояснюється не лише тим, що він є джерелом вітаміну А, — говорить Гаріндер С. Гаєвал, доктор медицини і доктор філософії, ад'юнкт-професор Арі-зонського університету і помічник директора Програми запобігання і контролю раки при Так-сонськом медичному центрі.

Вітамін С також підвищує іммунітетдо подібних захворювань. Встановлено, що в їжі жінок, страждаючих дисплазією шийки матки, містилося на 20 відсотків менше вітаміну С, чим в їжі здорових жінок. Вірогідність захворіти дисплазією шийки матки в 10 разів вище у тих жінок, які отримують щодня менше 30 міліграм вітаміну С, причому дослідження показали, що в крові хворих жінок вітаміну С в два рази менше в порівнянні із здоровими.

Рак порожнини рота тридцять тисяч чоловік захворювань раком порожнини рота і десять тисяч вмирають. Главі причини виникнення цього захворювання — Ж-Мі Іє тютюну і прийом алкоголю. У країнах третього іРа, таких, як Нова Гвінея, Шрі-Ланка, Індія,

Гонконг, Тайвань, в деяких країнах Південної Америки високий рівень раки порожнини рота (25 відсотків всіх ракових захворювань) пояснюється звичаєм жувати бетель, тютюн і інші речовини.

Рак порожнини рота являє собою хворобу неприємну і підступну. Частенько він стає абсолютною несподіванкою для тих, хто ізбегает куріння сигар, сигарет і цигарок і вважає за краще жувати тютюн, що помилково вважається менш небезпечним. Можливо, жування тютюну і не приведе до раку легенів, та зате неймовірно зростає ризик роздобути рак ясен, щік і інших тканин порожнини рота. Якщо жування тютюну поєднується з випивкою, ризик стає ще більше.

На жаль, навіть вилікуваний рак ротової порожнини часто дає ускладнення у вигляді пухлин в інших частинах верхньої половини тіла, наприклад в горлі (від 10 до 40 відсотків хворих першим виглядом раки стають жертвами другого вигляду). Навіть якщо ракова пухлина в роті вчасно усунена, багато пацієнтів вмирають від другого вигляду раки, яка, як вважають лікарі, виникає як наслідок пошкодження епітелію горла.

Дослідники відзначають, що їжа, багата фруктами, овочами, вітаміном А, бета-каротином і іншими каротиноїдами, може понизити ризик цього захворювання. Дослідження, проведені в Бомбеї, в Індії, показали, що ризик захворіти раком горла або рота набагато меньше в тих, хто щодня їсть овочі. (Завжди пам'ятаєте, що вітаміни, які ви приймаєте разом з їжею, так само важливі, як і додаткові вітамінні препарати.)

Ефективними в боротьбі з раком ротової порожнини виявилися бета-каротин і вітамін Е. Опити над хом'яками дали обнадійливі результати (злоякісні пухлини щік хом'яків найбільш схожі на злоякісні пухлини людського рота).

Обробка пухлин хом'яків вітамінами Е і бета-каротином уповільнила зростання цих новоутворень, причому зниження зростання було великим, коли бета-каротин кололи безпосередньо в пухлину. Було також виявлено, що ретіноїди (речовини, що виходять з вітаміну А) теж уповільнюють зростання пухлини.

Аналогічні досліди були проведені і на людях, страждаючих раком порожнини рота, проте з'ясувалося, що у великих дозах ретіноїди надають сильну побічну дію на печінку і центральну нервову систему, а припинення їх прийому викликає нове зростання пухлини.

На цьому фоні бета-каротін нешкідливіший, причому він набагато дешевший. Сам по собі або ж разом з вітаміном А бета-каротин може помітно понизити кількість пошкоджених кліток в організмі тих, хто знаходиться під загрозою раки рота.

Бета-каротин проти поразки ротової порожнини

В одному з експериментів, проведених в Індії, дослідники давали страждаючим від передракових пошкоджень пацієнтам вітаміни А і бета-каротин. Було виявлено, що в 15 відсотків людей, які полгода приймали по 180 міліграм бета-каротину кожного тижня, пошкодження повністю зникли, а в кожного четвертого з тих, хто приймав великі дози у поєднанні з 100 000 ME вітаміну А, зникли пухлини. При цьому вітаміни запобігли утворенню нових пухлин.Мононенасищенний жир

Єдиний вигляд жирів, який не викликає нарікань з боку дієтологів і преси, це мононенасищенний жир, що є основою оливкового і арахісового масел. Перші докази корисності таких жирів поступили з районів...

Антиоксиданти

Пожалуй, жоден орган не піддається такій значній дії забруднення довкілля, як легені. І не має значення, де ви живете, — скрізь існує вірогідність вдихнути який-небудь хімікат з тих, що викидаються...

Вітамін В2 (рибофлавін)

Перші дослідження вітамінів не виявили дію рибофлавіну в людському організмі, оскільки воно тісно пов'язане з функціями інших вітамінів. До того ж недолік рибофлавіну не виявляється так явно, як цинга або...
Комплекс витийаміни В

Назва комплекс вітаміну В для групи вітамінів, які класифікуються як в-вітаміни, не зовсім правильне, але оскільки вони завжди так називалися і так їх позначають на етикетках вітамінних препаратів, то і...
Облако тегов

бета вітаміну дослідники жінок захворювань зростання каротин кліток крові матки порожнини пошкодження пухлини раки ризик рота стадії утворення хворих шийки

Дітородний вік

Кожна вагітна жінка повинна знаходитися під спостереженням лікаря і приймати прописані ним вітаміни. Останні дослідження довели необхідність прийому вагітними фолієвой кислоти, що знижує вірогідність виникнення природжених дефектів (особливо дефектів спинномозкового...
Норми вжитку

норми вжитку, що Рекомендуються, були встановлені вже в 1941 році комітетом, відомим як Департамент живлення. Таблиця RDA включає вітаміни, мінеральні солі, мікроелементи, вуглеводи, жири і білки. Члени комітету, аналізуючи останні...
Вітамінка