Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни
ГоловнаВітаміни-антиоксидантиСердечні захворювання

Сердечні захворювання

Ланниє австралійських дослідників, підтверджуюче захисну функцію вітамінів-антиоксидантів пій фізичних вправах, відповідають припущенню, що защита від вільних радикалів необхідна для нормального функціонування сердечнососудістой системи. Лише останні декілька років учені почали розглядати можливість того, що вільні радикали беруть участь в розвитку сердечних захворювань. Недавні дослідження показують, що ліки і вітаміни антіокислітельного дії допомагають артеріям і механізму циркуляції крові працювати нормально.

Але проте ніхто ще толком не може сказати, який конкретно процес веде до сердечних захворювань.

Відоме, що циркулюючий в крові холестерин викликає закупорку артерій, що шкодить серцево-судинній системі і ослабляє її діяльність. Але і досі точно не відомо, як і чому починають утворюватися бляшки, що закупорюють кров'яні протоки.

В крові присутній не один вигляд холестерину. Ліпопротєїни (особлива комбінація жирів і білків), рухомі в потоці крові, класифікуються як ліпопротєїни високої щільності (ЛВП) і низької щільності (ЛНП). Прощекажучи, ЛВП вважаються хорошими, а підвищений вміст ЛНП свідчить про наявність сердечного захворювання. ЛВП переносять холестерин в печінку, де він перетворюється на Інші речовини. ЛНП можуть викликати осідання холес-Теріна на стінках артерій, що утрудняє циркуляцію і викликає закупорку.

"Найбільш тупиковою проблемою досліджень сірчаних захворювань є визначення початкових Рушеній, що викликають атеросклероз", — говорить вНд Крічевський, доктор медичних наук, директор Вічстарського інституту анатомії і біології у Філадельфії.

Раніше вважалося, що стінки артерії ушкоджуються деяким чужорідним тілом, що виявилося усередині неї. Учені передбачали, що утворення ськлеротічен ких бляшок є спробою організму закрити пошкоджену ділянку.

На думку ж доктора Крічевського (що розділяється і іншими дослідниками), первинне нару. шеніє артерій виникає із-за окислення жирних кислот, що входять до складу ЛНП. Згідно цієї теорії, твердіння артерій відбувається тоді, коли до їх стінок прикріпляються білі клітки крові, звані моноцитами. Потім моноцити просуваються по стінках артерій і стають макрофагами — особливим виглядом кліток-сміттярів, що очищають тканини поза потоком крові від чужорідних частинок.

За звичайних умов діяльність кліток-сміттярів не створює проблем. Проте коли моноцити поглинають частинки ЛНП, вони перетворюються на так звані "піняві" клітки. З цього і починається ланцюг руйнувань, що наводить до блокування артерії і зупинки потоку крові. Піняві клітки роздуваються від жирових глобул, що створює перешкоди руху моноцитів і утримує моноцити від попадання в потік крові. Змішення кліток хімічно провокує клітки-сміттярі захоплювати нові окислені ЛНП і перетворюватися на інертні піняві клітки. З часом останні утворюють бляшку, яка ушкоджує клітки стінки артерії. Якщо така бляшка зірветься із стінки і попаде в артерію, вона утруднить перебіг крові і може викликати освіту опасного для життя згустка крові.

Велика кількість бляшок змінює контроль артерії з боку мускулатури. У нормальному стані артерії гнучкі, вони згинаються і витягуються під дією потоку крові. Бляшки перешкоджають цьому, викликаючи в артеріях хворобливі і небезпечні спазми. Якщо в результаті такого спазму персоєтся коронарна артерія, то припинення подачі крові викличе серцевий напад.

Виявилось, що що викликає цей процес окислення не впливає на ЛНП. Дослідження, проведені в університеті Киото, в Японії, показали, що дії окислення піддаються ЛВП. Раніше вважалося, що ЛВП можуть боротися з утворенням бляшок в артеріях шляхом "видалення" молекул холестерину в пінявих кліток і перенесення їх в печінку, де вони перетворюються на нешкідливі речовини і виводяться з організму. Але японські учені знайшли докази того, що окислені ЛВП не виконують роботу по перенесенню холестерину, і в результаті цих порушень процес утворення бляшок посилюється.

У всій цій клітинній круговерті існує лише один спосіб запобігти хворобі, а саме — зупинити окислення ЛВП і ЛНП до утворення бляшок. Якщо холестерин оберегти від окислення, то моноцити не поглинатимуть окислені ЛНП і не утворюватимуть піняві клітки. Доктор Крічевський вважає, що якщо вітаміни нівелюють дію вільних радикалів, то ЛНП будуть захищені від окислення.

Життєво важливе значення для запобігання окисленню холестерину має рівень вітамінов-ан-тіоксидантов в крові. Якщо вміст вітаміну С досить великий, саме він в першу чергу вступить в реакцію з вільними радикалами і не дасть їм зруйнувати ЛНП або ЛВП.

Окрім того захисту, який дає вітамін С, ЛНП оточені своїми власними жиророзчинними молекулами антиоксидантів для захисту жирних кислот, що входять в їх склад. Ці засоби самозахисту є бета-каротином і вітаміном Е.

1о є якщо вірна теорія захисту антіоксиданта-> у самому бліжайшем майбутньому вітаміни С, Е і П, карантин рекомендуватимуться як засіб профілактики сердечних захворювань.Вітамін Е і недокрів'я

Іншою сферою застосування вітаміну Е є лікування людей, страждаючих від деяких видів недокрів'я — недоліку червоних кліток крові. Якщо червоні клітки крові зруйновані, виникає захворювання, зване гемолітичною анемією. Деякі учені...

Причина і наслідок

Загляньте за помітні заголовки в засобах масової інформації, що повідомляють про нові відкриття, і ви виявите, що конкретні результати можуть сильно відрізнятися від того, про що пишуть в газетах. Особливо...

Розчинення вітамінів

Спори про те, наскільки добре вітамінні і мінеральні пілюлі розчиняються в травному тракті, поставили фахівців перед питанням: яка кількість цих живильних речовин реально всмоктується в кров. Якщо вони просто проскакують...
Вітамін B1 (тіамін)

Хімічні назви: Тіамін пірофосфат. Основні функції в організмі: • Виступає в ролі кофермента, що бере участь у вивільненні енергії вуглеводів. • Участвует в метаболізмі амінокислот. • Укріплює нервову систему. •...
Облако тегов

антиоксидантів артерій бляшок вітаміни викликає захворювань захисту звані клітки крові моноцити окислення піняві процес речовини сердечних стінки утворення учені холестерину

Довгостроковий вжиток

Питання, на яке ці дослідження не дають відповіді, — це співвідношення між простудами, які ви підхоплюєте, і тією кількістю вітаміну С, яке ви приймаєте. Кожне з цих досліджень продовжувалося не...
Защита мозку

На основі теорії дії вільних радикалів знайдені докази того, що антиоксиданти грають важливу роль в захисті мозку: саме вони зменшують пошкодження мозку при струсі. Дослідження процесів, що відбуваються в тканинах...
Вітамінка