Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни
ГоловнаВітамін В12Дефекти новонароджених

Дефекти новонароджених

Недавно було встановлене, що ті новонароджені, чиї мами відчували нестачу фолату, частіше мають природжені дефекти, особливо дефекти спинномозкового каналу.

Найбільш дефекти, що часто зустрічаються, новонароджених в США, та і в інших країнах — міжгір'я хребта і аненцефалія — два різновиди дефектів спинномозкового каналу, які розвиваються в разі неповного закриття головного і спинного мозку ембріона. При міжгір'ї хребта в захисній оболонці спинного мозку залишається отвір, а при аненцефалії спостерігається часткова або Навіть повна відсутність головного мозока.

Дослідження, проведені в п'яти європейських країнах, а також в Ізраїлі і Канаді, показали, що, якщо вагітна жінка приймає по 4 міліграми фолату щодня, ризик появи цих дефектів у новонароджених дітей знижується на 70 відсотків. У експерименті брали участь вагітні жінки, в яких вже народжувалися діти з подібними дефектами і, отже, ризик знову народити хворого дитяти був підвищений. Одним з них давали фолат, а іншим — плацебо. В тих, хто не отримував вітамін під час експерименту, спостерігалася настільки висока вірогідність появи дефектів в плоду, що експеримент був перерваний.

На жаль, є досить доказів того, що до моменту, коли фолат особливо необхідний, у багатьох спостерігається його дефіцит, оскільки більшість американців їдять дуже мало свіжі овочі — головного джерела фолату. Широкомасштабне дослідження того, чим харчуються американці, виявило, що кожна шоста американка у віці від двадцяти до сорока чотирих років отримує недостатньо їжі, багатої цим вітаміном. Що ж до дівчат-підлітків, то в цій групі таких набирається до п'ятдесяти відсотків.

Настільки серйозний недолік вітаміну може поставити жінок (і, до речі, курців) перед небезпекою захворювання раком. Дослідження, проведені в Університеті Алабами, виявили наступне: у жінок з дисплазією шийки матки (передракова освіта, що часто розвивається в рак шийки матки) і у курців з передраковими утвореннями в легенях спостерігався низький рівень фолату в організмі.

Дослідники передбачили, що подібні утворення частково є наслідком недоліку фолату, а це сповна може привести до неправильного генетичного відтворення кліток. У жінок недолік фолату може позначатися таким чином. Дисплазія шийки матки викликається певним вірусом, який в разі попадання на тканині шийки матки з достатнім вмістом фолату може бути нейтралізований. Якщо ж фолату недостатньо, подібне інфікування може привести до розвитку злоякісної пухлини — раки шийки матки, на який доводяться більш всього смерті серед онкологічних хворих жінок в США.

Що до курців, учені передбачають, що фолат в комплексі з вітаміном В може зменшити вірогідність передракових утворень в легенях. Це було доведено декількома дослідженнями, в яких спостерігалося поліпшення стану курців, коли їм давали 25-кратну дозу RDA фолієвой кислоти (10 міліграм) разом з 167-кратною дозою RDA особливої форми вітаміну В12 (0,5 міліграм).

Проте дослідники попереджають: курцям не варто дуже сподіватися на те, що, приймаючи вітаміни, вони зможуть уникнути раки легенів — лише одного з багаточисельних захворювань, що викликаються курінням. Їх підстерігають ще сердечні захворювання, емфізема, інші ракові захворювання. Утворення зморшок із-за куріння спотворює осіб. Як говорять учені, єдиний спосіб уникнути неприємних наслідків курейенія — це кинути палити.

Учені, правда, не вважають свої відкриття достатньою підставою для прийому вітамінів. Але, подумавши логічно, можна зрозуміти, що ці дослідження закликають нас правильно харчуватися, вживати більше свіжих овочів і фруктів і що додаткові кількості фолату і В12 в рамках RDA зовсім не пошкодять. Навіть якщо ви не палите, все одно при постійному вдиханні забрудненого повітря і періодичному попаданні у ваші легені сигаретного диму не перешкодить підстрахуватися невеликою додатковою кількістю вітамінів.

Проте слід відноситися до фолату з обережністю. Оскільки фолат взаємодіє з В12, його надлишок теоретично може замаскувати злоякісне недокрів'я. Тобто, іншими словами, якщо у вас — злоякісне недокрів'я, про яке ви не підозрюєте, і ви почали приймати великі дози фолату, — аналіз крові не виявить у вас захворювання, яке виявиться, лише коли почнуться неприємності неврологічного характеру.

Інший возможной проблемою може стати ситуація, коли ви страждаєте епілепсією або ж по какойто іншій причині вживаєте ліки проти судом. Фолат володіє здатністю нейтралізовивать дія подібних препаратів. Крім того, інколи лікарі застосовують протівофолатниє препарати для лікування деяких видів раки, псоріазу, артриту, деяких інфекційних захворювань. Вважається, що хоча фолієвая кислота зупиняє зростання передракових утворень, недолік фолату може знищити вже існуючі ракові пухлини. Якщо вас лікують ліками такого роду, не варто приймати фолат додатково. Та і взагалі, при прийомі яких-небудь ліків проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж почати прийом вітамінів.

А ось про що ви можете не турбуватися, так це про цинк. Вважалося, що фолат сприяє накопиченню цинку в організмі. Це, до речі, і підтвердилося в лабораторних дослідах на тваринах, яким давали фолат у великих кількостях. Але якщо ваша денна доза цього вітаміну не буде превишать5 — 15 міліграм, експерти вважають, що ви будете застраховані від такого роду неприємностей.



Препарати з амінокислотами

Оскільки з додатковим прийомом амінокислот свя-3ано велика кількість проблем медичного характеру, Федерація американських суспільств експері-ентальной біології попереджає, що всі, хто прі-імаєт подібні препарати, піддаються ризику. Це означає, що їх прийом...

Мінеральні речовини, як добавки

Хімічна форма в організмі: Кістки містять фосфат кальцію. Основні функції в організмі: • Необхідний для формированія кісток. • Необхідний для проведення нервових імпульсів. • Необхідний для згортання крові. • В...

Власна оздоровча програма

При складанні оздоровчої програми слід пам'ятати, що вона передбачає не лише аналіз питанія і планерування додаткового прийому вітамінів. Потрібно включити в неї заняття фізичними вправами, а також дієту з низьким...
Надлишок

Украй небезпечною затією може стати перегодовування себе або своїх близьких вітаміном D, оскільки він досить токсичний у великих дозах. Якщо выхочете укріпити свої кістки, то прийом одного лише вітаміну D...




Облако тегов

вітамінів головного давали дефекти дослідження жінок захворювання злоякісне країнах курців міліграм матки недокрів'я недолік новонароджених приймати раки учені фолату шийки

Вітамін Н

На зорі досліджень біотвань було запропоновано назвати його вітаміном Н. Ісследователі виявили, що якщо годувати щурів переважно сирими білками яєць, у них спостерігається поразка шерсті і шкірного покриву, а потім...
Вітамінка