Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни

П-Е (F, R, U)

Пальмітат — тип жирних кислот, супутніх вітаміну А в багатьох продуктах харчування і вітамінних препаратах. Проте краще приймати бета-каротин, а не пальмітат вітаміну А.

Пангамовая кислота. Часто позначається як вітамін В15 і рекламується як засіб для поліпшення атлетичної форми. Проте єдиного визначення складових частин пан-гамової кислоти немає. Найчастіше зустрічається суміш глю-коната кальцію і діметілгліцина. Дослідження не довели корисності додаткового прийому цього препарату ні для здоров'я, ні для поліпшення фізичної форми.

Пантотенова кислота — один з вітамінів групи В, присутній в достатній кількості в більшості продуктів харчування.

Пелагра — захворювання, пов'язане з недоліком ніа-цина. Характеризується проносом, шкірними висипаннями і умстведним розладом.

Піридоксин — хімічна назва вітаміну В6.

Плацебо — пілюлі з цукру або других що не володіють великою біологічною активністю речовин. У подвійних сліпих тестах плацебо дають контрольній групі, аби визначити, наскільки досліджувана речовина (його дають іншій групі людей) дійсно надає те або інша дія. Плацебо надають такому ж вигляду і смаку, як і досліджуваному вітаміну або лікам.

Плацебо ефект. Означає, що плацебо частенько надають на людей, що приймають їх, позитивну дію: вони починають краще за себе відчувати, хоча плацебо є не що інше, як цукор або інша інертна речовина, що не володіє біологічною активністю.

Попередник — речовина, яка в організмі може перетворитися на іншу речовину. Наприклад, бета-каротин вважається попередником вітаміну А, оскільки перетворюється на цей вітамін у міру потреб організму. Таке перетворення вважалося основною функцією бета-каротину, але він також може працювати і як антиоксидант.

Провітамін — речовина, яка може бути перетворене у вітамін (див. Предшественник).

Простагланднни — хімічні речовини (жирні кислоти з довгим ланцюгом), які виробляються організмом для регулювання фазлічних процесів, таких, як згортання крові і запалення. Вважається, що аспірин зменшує больовий бар'єр і розріджує кров із-за його здатності робити вплив на дію простагландінов.

Порожні калорії. Відносяться до рафінованої їжі (солодкі горішки, випічка, картопляні чіпси і ін.), в якій багато цукру, жир або сіль, але мало вітамінів, волокон, мікроелементів і інших живильних речовин.

Ретинол — форма вітаміну А, в якій він присутній в яєчних жовтках, цілісному молоці, вершковому маслі, печінці і риб'ячому жирі.

Ретинолу еквівалент (ЕР) — найбільш часто вживана міра вмісту вітаміну А, хоча на багатьох упаковках полівітамінів до цих пір використовуються міжнародні одиниці. Кожен ретінольний еквівалент дорівнює 3,3 ME.

Рибофлавін — вітамін В2.

Вільні радикали — хімічеськи активні речовини організму, які у відсутності контролю можуть руйнувати клітинні структури шляхом їх окислення. Вільні радикали утворюються в результаті процесів метаболізму. Вони також присутні в сигаретному димі і інших шкідливих речовинах повітря. Вважається, що вільні радикали грають певну роль в розвитку ракових, сердечних і інших захворювань.

Spina bifida — природжений дефект, при якому нервова трубка зародка залишається не закритою. Це захворювання часто пов'язане з недоліком фолату у вагітних жінок.

Супероксиддісмутаза (СОДИ) — хімічне вещество-ан-тіоксидант, що виробляється організмом для захисту клітинних структур від вільних радикалів. Продається як харчова добавка, але не вважається ефективним засобом. При попаданні в травний тракт розпадається на білкові компоненти, а не абсорбується цілком. Не рекомендується до вживання.

Старечий кератоз — передракова пухлина на шкірі. Часто є наслідком длітельного перебування на сонці або під впливом ультрафіолетових променів. Такі пухлини найчастіше спостерігаються у людей середнього і похилого віків.

Танніни — хімічні речовини в каві і чаї, що зменшують засвоєння заліза в організмі. Тіамін — вітамін Вг

Триптофан — амінокислота, що спочатку продавалася як харчова добавка, але зараз заборонена FDA з міркувань безпеки. У організмі триптофан перетворюється на Ніацин. Не приймайте тріптофановиє препарати, оскільки вони можуть бути дуже небезпечні для здоров'я.

Ферменти — каталізатори, що прискорюючі процеси в організмі і при цьому не зазнають жодних хімічних змін. Зазвичай складаються з білків. У людському організмі є більше 50 ТОВ ферментів. Багато вітамінів діють як коферменти, допомагаючи ферментам здійснювати метаболічні функції.

Фолат (фолієвая кислота) — вітамін групи В, який може бути використаний з метою запобігання природженим дефектам, пов'язаним з неповним закритийием нервової трубки у зародка.

Хелатірованіє — процес скріплення металів амінокислотами. Вважається, що в такій формі мікроелементи краще засвоюються в травному тракті, проте це не є абсолютною істиною.

Цинга — хвороба, пов'язана з недоліком вітаміну С, характеризується кровоточенієм ясен, гематомами, загальними болями, поганим загоєнням ран, випаданням зубів.

Цитотоксичне тестування — аналіз крові для перевірки алергічної реакції на продукти харчування. FDA і Інші фахівці не рахують, проте, такі тести показовими.

Ейкозапентаноєвая кислота (ЕПК) — один з видів омега-3-жирных кислот, в основному присутній в тваринах, що живуть в холодній воді. Продається у вигляді риб'ячого жиру! Цей вигляд жирів, як вважається, запобігає сердечним захворюванням.

Епітеліальні тканини — клітки, що покривають поверхню внутрішніх порожнеч в організмі, включаючи травний тракт.

Епідеміологічні дослідження (епідеміологія) — дослідження, присвячені виникненню деяких захворювань серед великих груп людей (а інколи і цілих країн). Аналізують вплив живлення, забруднення довкілля, способу життя, зовнішніх умов і генетичного впливу. Такі дослідження виявляють найбільш значимі чинники, що визначають полягання здоров'я в тому або іншому регіоні.

Ергоген — живильна речовина, вітамін або продукт, покликаний підвищити атлетичні здібності.

FDA (Адміністрація по продуктах харчування і ліках) — урядова організація в США, що здійснює контроль за якістю продуктів харчування і ліків.

RDA (денна норма вжитку, що рекомендується) — кількість вітамінів, мікроелементів і інших живильних речовин, які потрібно споживати щодня для хорошого самопочуття. Створені Департаментом живлення при Національному радому з досліджень. Підрозділяються по ознаках підлоги і віку. Окремі цифри призначаються для вагітних і годуючих женщин.Більшість фахівців вважають, що кількості, RDA, що рекомендуються, занижені і покликані запобігти яскраво вираженому браку тих або інших речовин. Ці цифри були переглянуті і виведені нові — USRDA, які є загальнішими і вказані на етикетках продуктів харчування і упаковках з вітамінами.

RDI (денний прийом, що рекомендується) — кількість вітамінів, мікроелементів і інших живильних речовин, яке необхідне для забезпечення мінімальних вимог за станом здоров'я середньостатистичної особи. Ці кількості менші, ніж рекомендовані USRDA, які вони і призначені замінити.

USRDA (денна норма вжитку, що рекомендується, в Сполучених Штатах) — загальна кількість вітамінів і інших живильних речовин, що відображає щоденні потреби середнього американця. Ці цифри були виведені для вказівки їх на етикетках продуктів харчування і упаковках вітамінів. Адміністрація по продуктах харчування і ліках хоче замінити їх на RDI, які рекомендують міньшіє кількості.Розчинення вітамінів

Спори про те, наскільки добре вітамінні і мінеральні пілюлі розчиняються в травному тракті, поставили фахівців перед питанням: яка кількість цих живильних речовин реально всмоктується в кров. Якщо вони просто проскакують...

Інші типи харчових добавок

Сімдесяті роки стали для учених-дієтологів і виробників харчових добавок роками розквіту. Тоді як одна дослідницька група, знаходячись поблизу Полярного круга, відкрила корисність риб'ячого жиру для ескімосів, далеко на півдні, в...

Сердечні захворювання

Ланниє австралійських дослідників, підтверджуюче захисну функцію вітамінів-антиоксидантів пій фізичних вправах, відповідають припущенню, що защита від вільних радикалів необхідна для нормального функціонування сердечнососудістой системи. Лише останні декілька років учені почали розглядати...
Вітамін В12

У вітаміну В12 традиційно склалася репутація енергопідсилювача. Багато років лікарі робили своїм пацієнтам ін'єкції В12 з метою викликати у них стан благополуччя і ейфорії, але, як з'ясувалося надалі, більшість з...
Облако тегов

usrda вільні вітаміну вважається дослідження живильних здоров'я кількості кислота людей мікроелементів організмі плацебо присутній продуктів радикали рекомендується речовин упаковках харчування

Виводи

Сьогоднішнє забруднення довкілля ставить нас перед фактом зростання загрози ракових захворювань. Пестициди в їжі, промислові викиди в повітрі, підвищений рівень сонячної радіації унаслідок руйнування озонового шару, високий вміст жиру в...
Курчата і тіамін

Спочатку вивчення жертв бері-бері збило Ейкмана з пантелику, поки він не відмітив, що на схоже захворювання страждають курчата в пташнику, що є сусідами з лабораторією. Він спостерігав за курчатами, і...
Вітамінка