Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни

До-про

Канцероген — хімічна речовина, що викликає рак.

Канцерогенез — процес розвитку раки.

Карнітін — живильна речовина, яка синтезується в організмі і присутній в їжі. Продається як харчова добавка. Карнітін використовується для того, щоб збільшити проникнення жирів у всі клітки організму, де жири переробляються. Великої користі від прийому карни-тина не спостерігається.

Каротиноїди — пігменти рослин, що додають фруктам, овочам і кольорам помаранчеве, жовте і червоне забарвлення. Науці відомо більше 500 каротиноїдів. Щорік фабрики виробляють до 100 мільйонів тонн цих хімічних речовин. Каротиноїди захищають рослини від корирозірующего дії побічних продуктів фотосинтезу. Потрапляючи в наш організм, вони або перетворюються на вітамін А, або виступають в ролі антиоксидантів.

Карцинома — ракова пухлина в тканинах епітелію.

Кобаламін — хімічна назва вітаміну В12.

Колаген — сполучна тканина, об'єднуюча організм в єдине ціле. Одна з основних функцій вітаміну С — участь у виробництві колагену.

Кофеїн — речовина, стимулююча центральну нервову систему. Кофеїн є в каві і інших безалкогольних напоях. Його вплив на здоров'ї вельми суперечливо. Деякі фахівці вважають, що кофеїн може бути причиною сердечних і ракових захворювань, проте це не доведено, а деякі дослідження показали, що ті, хто п'є каву без кофеїну, навіть частіше страждають сердечними захворюваннями, ніж ті, хто віддає перевагу звичайній каві.

Кофермент — речовина, що допомагає ферментам здійснювати їх функції в організмі. В ролі коферментів виступає більшостейо вітамінів, допомагаючи метаболізму живильних речовин, побудові клітинних структур або підтримуючи імунну систему в боротьбі проти хвороб.

Куряча сліпота — симптом недоліку вітаміну А, що характеризується нездатністю бачити у сутінках.

Лактофлавін — хімічна назва форми рибофлавіну, присутньої в молоці.

Лецитин — жироподібна речовина, є в яєчних жовтках і інших продуктах. Бере участь в метаболізмі жирів. Продається як харчова добавка, хоча більшість фахівців не вважають, що він корисний для здоров'я.

Лімфа — рідина, циркулююча через лімфатичні вузли, в якій присутні імунні клітки — лімфоцити. Лімфоцити формуються в лімфатичних вузлах і борються з інфекціями і хвороботворними мікробами.

Міжнародна одиниця (ME) — одиниця виміру, використовувана для визначення кількості вітамінів А і Е у вітамінних добавках.

• Метаболізм — всі внутрішні хімічні процеси, направленние на підтримку життя і що виражаються в підтримці і зростанні кліток, витяганні енергії з їжі і життєвих хімічних процесах, необхідних для здоров'я.

Метастази — термін, що означає поширення раки від місця зародження у віддалені органи.

Натуральність. Найчастіше відноситься до вітамінів, виділених з органічних джерел, а не синтезованим в лабораторії. Деякі фахівці рекомендують приймати натуральний вітамін Е (позначається D-альфа-Токоферол), оскільки він біологічно активніший, ніж синтетична форма (Dl-альфа-Токоферол). Вважається, що інші вітаміни однаково добре засвоюються і в натуральній, і в синтетичній формі. В будь-якому разі, якщо все, що приймають вітамін С, вирішать набувати його натуральної форми, на Землі не вистачить рослин, аби задовольнити цю вимогу.

Незамінні амінокислоти — амінокислоти, які потрібно отримувати з продуктів харчування і не можна синтезувати в організмі. Окремо взяті продукти растітельного походження не містять всього комплексу незамінних амінокислот в потрібному співвідношенні, тому потрібно споживати всіляку вегетаріанську їжу, аби вийшов повноцінний білок.

Незамінні жирні кислоти — жири, які організм не може синтезувати сам, а вимушений отримувати з продуктів живлення.

Нервової трубки дефект. Дуже серйозний природжений дефект. Виникає при неповному закритті трубки, що містить тканини спинного і головного мозку, перед народженням. Це захворювання пов'язують з недоліком фолату у вагітних жінок.

Ніацин — вітамін В3.

Нітрати — хімічні сполуки азоту, присутні в овочах і грунті. Часто зустрічаються у вигляді шкідливої домішки в питній воді. При попаданні в організм перетворюються в шлунку в канцерогенні речовини, звані нітрозамінами. Вітаміни-антиоксиданти здатні запобігати такому перетворенню.

Нітрит — хімічні сполуки азоту, використовувані для консервації копченого м'яса і сирів. Также містяться в пиві. При попаданні в організм перетворюються в шлунку в канцерогенні речовини, звані нітрозамінами. Вітаміни - антиоксиданти можуть запобігати такому перетворенню.

Нітрозаміни — канцерогени, що виходять в шлунку з нітратів і нітриту. Вітаміни-антиоксиданти можуть запобігати такому перетворенню.

Окислення — руйнування і розкладання речовин при взаємодії з киснем або іншими окислюючими речовинами (наприклад, вільними радикалами). Прикладами окислення можуть служити іржа, що утворюється на залозі, згіркнення жирів і старіння гуми. У організмі окислення спостерігається при взаємодії клітинних мембран або інших клітинних структур з вільними радикалами — побічними продуктами метаболізму, з сигаретним димом або смогом.

Омега-3-жирные кислоти — тип поліненасищенних жирів, виявлених в рибі і тваринах, що живуть в холодній воді (наприклад, в тюленях). Ці речовини, присутні у великих кількостях в їжі ескімосів защищают їх від сердечних захворювань. Ейкозапентаноєвая кислота (ЕПК) — різновид омега-3-жирных кислот, продається як харчова добавка.

Орнітин — амінокислота, яку продають як засіб для зниження ваги, оскільки разом з іншою амінокислотою, аргініном, вона стимулює виділення гормону зростання. Її ефективність не доведена, а фахівці заклопотані можливими побічними ефектами. Не рекомендується до вживання.

Остеомаляція — ослабіння кісток, яке зазвичай є наслідком недоліку кальцію і вітаміну D.

Остеопороз — ослабіння кісток в результаті втрати кальцію. На це захворювання найчастіше страждають літні жінки. Вважається, що воно є наслідком гормональної перебудови організму після менопаузи, недоліку фізичної активності і браку кальцію. Чималу роль грає і спадковість. Методи профілактики до цих пір вельми суперечливі.

Набряк. Виникає із-за накопичення рідини в міжклітинній речовині, часто буває отек рук або ніг.Кисень

Не викликає жодних сумнівів, що постійне постачання киснем організму необхідне для підтримки людського життя. Якщо ви хочете в цьому переконатися, то затримаєте на деякий час дихання — реакція організму не...

Великі дози вітаміну Е

Раніше вважалося, що тривалий прийом великих доз водорозчинних вітамінів безпечніший, ніж жиророзчинних. Така думка грунтувалася на тому, що жиророзчинні вітаміни можуть накопичуватися в жирових депо організму. Розвиваючи цю теорію, можна...

Вітаміни-антиоксиданти

Більшість сучасних досліджень в області вітамінів присвячена так званою антиоксидан-там. В даний час вчені починають розуміти ту величезну роль, яку антиоксиданти грають в запобіганні хворобам, але далеко не всі люди...
Препарати з амінокислотами

Оскільки з додатковим прийомом амінокислот свя-3ано велика кількість проблем медичного характеру, Федерація американських суспільств експері-ентальной біології попереджає, що всі, хто прі-імаєт подібні препарати, піддаються ризику. Це означає, що їх прийом...
Облако тегов

антиоксиданти вітаміну добавка жирів запобігати кальцію клітинних кофеїн недоліку окислення організм перетворенню перетворюються присутні продуктів речовина такому фахівці хімічні шлунку

На дієті

Кожен, хто сидить на строгій або спеціальній дієті, повинен приймати хоч би полівітаміни. Навіть найконсервативніші дієтологи вже визнали, що ті, хто дотримується низькокалорійної дієти, недоотримують абсолютно всі вітаміни. Застереження. Не...
Бета-каротин

Бета-каротин не був би настільки важливий для людини, якби вона виступала лише як попередник вітаміну А. Однако дослідники показали, що перетворення на вітамін А — лише одна з його функцій....
Вітамінка