Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни

До-про

Канцероген — хімічна речовина, що викликає рак.

Канцерогенез — процес розвитку раки.

Карнітін — живильна речовина, яка синтезується в організмі і присутній в їжі. Продається як харчова добавка. Карнітін використовується для того, щоб збільшити проникнення жирів у всі клітки організму, де жири переробляються. Великої користі від прийому карни-тина не спостерігається.

Каротиноїди — пігменти рослин, що додають фруктам, овочам і кольорам помаранчеве, жовте і червоне забарвлення. Науці відомо більше 500 каротиноїдів. Щорік фабрики виробляють до 100 мільйонів тонн цих хімічних речовин. Каротиноїди захищають рослини від корирозірующего дії побічних продуктів фотосинтезу. Потрапляючи в наш організм, вони або перетворюються на вітамін А, або виступають в ролі антиоксидантів.

Карцинома — ракова пухлина в тканинах епітелію.

Кобаламін — хімічна назва вітаміну В12.

Колаген — сполучна тканина, об'єднуюча організм в єдине ціле. Одна з основних функцій вітаміну С — участь у виробництві колагену.

Кофеїн — речовина, стимулююча центральну нервову систему. Кофеїн є в каві і інших безалкогольних напоях. Його вплив на здоров'ї вельми суперечливо. Деякі фахівці вважають, що кофеїн може бути причиною сердечних і ракових захворювань, проте це не доведено, а деякі дослідження показали, що ті, хто п'є каву без кофеїну, навіть частіше страждають сердечними захворюваннями, ніж ті, хто віддає перевагу звичайній каві.

Кофермент — речовина, що допомагає ферментам здійснювати їх функції в організмі. В ролі коферментів виступає більшостейо вітамінів, допомагаючи метаболізму живильних речовин, побудові клітинних структур або підтримуючи імунну систему в боротьбі проти хвороб.

Куряча сліпота — симптом недоліку вітаміну А, що характеризується нездатністю бачити у сутінках.

Лактофлавін — хімічна назва форми рибофлавіну, присутньої в молоці.

Лецитин — жироподібна речовина, є в яєчних жовтках і інших продуктах. Бере участь в метаболізмі жирів. Продається як харчова добавка, хоча більшість фахівців не вважають, що він корисний для здоров'я.

Лімфа — рідина, циркулююча через лімфатичні вузли, в якій присутні імунні клітки — лімфоцити. Лімфоцити формуються в лімфатичних вузлах і борються з інфекціями і хвороботворними мікробами.

Міжнародна одиниця (ME) — одиниця виміру, використовувана для визначення кількості вітамінів А і Е у вітамінних добавках.

• Метаболізм — всі внутрішні хімічні процеси, направленние на підтримку життя і що виражаються в підтримці і зростанні кліток, витяганні енергії з їжі і життєвих хімічних процесах, необхідних для здоров'я.

Метастази — термін, що означає поширення раки від місця зародження у віддалені органи.

Натуральність. Найчастіше відноситься до вітамінів, виділених з органічних джерел, а не синтезованим в лабораторії. Деякі фахівці рекомендують приймати натуральний вітамін Е (позначається D-альфа-Токоферол), оскільки він біологічно активніший, ніж синтетична форма (Dl-альфа-Токоферол). Вважається, що інші вітаміни однаково добре засвоюються і в натуральній, і в синтетичній формі. В будь-якому разі, якщо все, що приймають вітамін С, вирішать набувати його натуральної форми, на Землі не вистачить рослин, аби задовольнити цю вимогу.

Незамінні амінокислоти — амінокислоти, які потрібно отримувати з продуктів харчування і не можна синтезувати в організмі. Окремо взяті продукти растітельного походження не містять всього комплексу незамінних амінокислот в потрібному співвідношенні, тому потрібно споживати всіляку вегетаріанську їжу, аби вийшов повноцінний білок.

Незамінні жирні кислоти — жири, які організм не може синтезувати сам, а вимушений отримувати з продуктів живлення.

Нервової трубки дефект. Дуже серйозний природжений дефект. Виникає при неповному закритті трубки, що містить тканини спинного і головного мозку, перед народженням. Це захворювання пов'язують з недоліком фолату у вагітних жінок.

Ніацин — вітамін В3.

Нітрати — хімічні сполуки азоту, присутні в овочах і грунті. Часто зустрічаються у вигляді шкідливої домішки в питній воді. При попаданні в організм перетворюються в шлунку в канцерогенні речовини, звані нітрозамінами. Вітаміни-антиоксиданти здатні запобігати такому перетворенню.

Нітрит — хімічні сполуки азоту, використовувані для консервації копченого м'яса і сирів. Также містяться в пиві. При попаданні в організм перетворюються в шлунку в канцерогенні речовини, звані нітрозамінами. Вітаміни - антиоксиданти можуть запобігати такому перетворенню.

Нітрозаміни — канцерогени, що виходять в шлунку з нітратів і нітриту. Вітаміни-антиоксиданти можуть запобігати такому перетворенню.

Окислення — руйнування і розкладання речовин при взаємодії з киснем або іншими окислюючими речовинами (наприклад, вільними радикалами). Прикладами окислення можуть служити іржа, що утворюється на залозі, згіркнення жирів і старіння гуми. У організмі окислення спостерігається при взаємодії клітинних мембран або інших клітинних структур з вільними радикалами — побічними продуктами метаболізму, з сигаретним димом або смогом.

Омега-3-жирные кислоти — тип поліненасищенних жирів, виявлених в рибі і тваринах, що живуть в холодній воді (наприклад, в тюленях). Ці речовини, присутні у великих кількостях в їжі ескімосів защищают їх від сердечних захворювань. Ейкозапентаноєвая кислота (ЕПК) — різновид омега-3-жирных кислот, продається як харчова добавка.

Орнітин — амінокислота, яку продають як засіб для зниження ваги, оскільки разом з іншою амінокислотою, аргініном, вона стимулює виділення гормону зростання. Її ефективність не доведена, а фахівці заклопотані можливими побічними ефектами. Не рекомендується до вживання.

Остеомаляція — ослабіння кісток, яке зазвичай є наслідком недоліку кальцію і вітаміну D.

Остеопороз — ослабіння кісток в результаті втрати кальцію. На це захворювання найчастіше страждають літні жінки. Вважається, що воно є наслідком гормональної перебудови організму після менопаузи, недоліку фізичної активності і браку кальцію. Чималу роль грає і спадковість. Методи профілактики до цих пір вельми суперечливі.

Набряк. Виникає із-за накопичення рідини в міжклітинній речовині, часто буває отек рук або ніг.Білки беруть свій початок в рослинах

Рослини є фабриками по проїзводствв білка і забезпечують ним що все живе на землі. Рослини — це єдині живі організми, які здатні витягувати неорганічний матеріал з повітря, грунту і води...

Промінь світла

Найбільш переважні ті поради в області живлення, які підкріплені науковими доказами. Основою наукового підходу в дієтології є дослідження, на яких і будуються наші знання про живлення. Ретельно сплановані експерименти дають...

Вітамін В12

Хімічна назва: Кобаламін. Основні функції в організмі: • Метаболізм білка. Чим більше ви їсте білкової їжі, тим більше вам вимагається вітаміну В12. • Необхідний для утворення гемоглобіну в червоних клітках...
Одиниці виміру

Точне визначення міжнародних одиниць вітаміну Е представляється досить складним завданням, оскільки існує багато його форм. Альфа-токоферол — найбільш полезнаяі найбільш поширена форма цього вітаміну — рідко доступна в чистому вигляді...
Облако тегов

антиоксиданти вітаміну добавка жирів запобігати кальцію клітинних кофеїн недоліку окислення організм перетворенню перетворюються присутні продуктів речовина такому фахівці хімічні шлунку

Куріння

Сигаретний дим і інші речовини, що забруднюють повітря, руйнують в організмі вітаміни. Особливо це відноситься до вітамінів-антиоксидантів. Всім курцям слід приймати полівітаміни, а також додатково вітаміни С, Е і бета-каротин....
Норми вжитку

норми вжитку, що Рекомендуються, були встановлені вже в 1941 році комітетом, відомим як Департамент живлення. Таблиця RDA включає вітаміни, мінеральні солі, мікроелементи, вуглеводи, жири і білки. Члени комітету, аналізуючи останні...
Вітамінка