Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни
ГоловнаСловник термінів

Словник термінів

А-З

Абсорбція — процес в травному тракті, під час якого вітаміни і інші живильні речовини вбираються епітелієм шлунку і кишечника і поступають в кров або лімфу, рознощики їх по всьому організму.

Амінокислоти — складові частини білка. Близько двадцяти типів амінокислот утворюють білок, з якого складається наш організм; з них восьми називаються незамінними амінокислотами і повинні потрапляти в організм з їжі, оскільки не можуть бути синтезовані з інших речовин. Не слідує принимати амінокислоти додатково, оскільки це може викликати небажані наслідки для здоров'я.

Анаеробні процеси — процеси, що протікають без кисню. Є ще анаеробні мікроорганізми, які гинуть у присутності кисню.

Антиоксид антів — вітамін, хімічна сполука, фермент, ліки або інша речовина, що перешкоджає окисленню (руйнуванню або розкладанню клітинних мембран або інших структур киснем або вільними радикалами). До вітамінів - антиоксидантам відносяться вітаміни Е, З і каротиноїди. Вважається, що бета-каротин є самим біологічно активним каротиноїдом-антиоксидантом. Частенько вітаміни - антиоксид анти діють разом, запобігаючи окислювальному руйнуванню організму.

Аргінін — амінокислота, що продається як засіб зниження ваги, оскільки разом з іншою амінокислотою, орніїном, стимулює викид в кров гормону зростання. Її ефективність для таких цілей не доведена, і фахівці вважають, що вона може володіти нєїзвестним доки побічною дією. Не рекомендується для прийому.

Арібофлавіноз — недолік рибофлавіну (вітаміну В2). ЛаРактерізуєтся запальними процесами і ранами, що довго не гояться. Губи опухають, в куточках губ з'являються тріщини, очі запалюються і сверблять.

Аскорбінова кислота — хімічна назва вита міна С.

Атрофічний гастрит — запалення шлунку, характеру, зующєєся руйнуванням його оболонки. Фахівці рахують це хронічне захворювання першим рівнем до раку.

Бері-бері — захворювання, що викликається недоліком тіаміну. Приголомшує нервову систему, характеризується болями, паралічем і набряками.

Бета-каротин — самий біологічно активний кароті-ноїд. Є попередником вітаміну А і під дією ферментів в кишечнику перетворюється на вітамін А. Сам по собі бета-каротин виконує функції антиоксидан-та. У великих кількостях присутній в темно-зелених овочах, жовтих і помаранчевих фруктах (морква, брокколі, шпинат, абрикоси, кабачки, гарбузи і ін.).

Біодоступність — міра того, наскільки те або інша речовина абсорбується і, отже, засвоюється організмом. Наприклад, залізо, що міститься в м'ясі, засвоюється ефективніше, ніж залізо в овочах. Значить, в першому випадку залізо більш біодоступно.

Біологічна активність — ефективність використання того або іншого вітаміну в організмі.

Біофлавіноїди — хімічні речовини, що часто зустрічаються разом з вітаміном С в продуктах харчування. Інколи їх називають вітаміном Р. Вважається, що вони збільшують абсорбцію і засвоєння вітаміну С організмом, але доказів цьому немає.

Хвороба Вільсона — спадкове захворювання, виражається в нездатності нормально засвоювати мідь з їжі. При цьому захворюванні мідь відкладається в мозку і інших органах, викликаючи серйозні порушення.

Волокна — неперетравлювана частина рослинної їжі. Є два типи волокон — розчинні і нерозчинні. Розчинні волокна, прісутствующие у вівсі, бобах і моркві, знижують рівень холестерину. Нерозчинні волокна у висівках і зернових допомагають запобігати раку товстого кишечника. Оскільки існує велика різноманітність волокнистої їжі, приймати її у вигляді добавок не рекомендується, краще збільшити в своєму раціоні кількість продуктів з великим вмістом волокон.

Час розкладання — час, необхідний для розпаду вітамінної пілюлі, капсули, пігулки з мінеральними солями і інших добавок в умовах лабораторного тесту, що імітує умови в травному тракті.

Час розчинення — час, який потрібний вітамінній пілюлі, капсулі, пігулці з мінеральними солями і іншим добавкам для розчинення в речовинах, що містяться в травному тракті. Час розчинення більший, ніж час розкладання.

Глікоген — запас крохмалю, що зберігається в організмі і використовуваний у міру потреби для вироблення енергії.

Глосит — симптом недоліку рибофлавіну, характеризується опухлим, тімно-червоною мовою.

Дивертикуліт — запалення травного тракту, характеризується утворенням опуклостей в нім, які можуть запалюватися і інфікуватися. Вважається, що це захворювання може бути наслідком низького вмісту волокон в продуктах харчування, а також запоровши і твердого, нерясного стільця. Часто лікується за допомогою волокнистої їжі. Якщо ви підозрюєте у себе це захворювання, звернетеся до лікаря,

Дисплазія — ненормальна зміна з'єднання, розміру і вигляду кліток в якій-небудь частині тіла. Є сигналом того, що в цьому місці може розвинутися рак. Вважається передраком.

ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) — генетичний матеріал клітинних ядер, контролюючий ділення і інші клітинні функції. Вважається, що окислювальне пошкодження ДНК може викликати рак і старіння організму. Вітаміни-антиоксиданти захищають від таких пошкоджень.

Жирні кислоти — основні структурні одиниці жирів, необхідні для абсорбції і засвоєння жірорастворених вітамінів A, D, Е і До.

Злоякісне недокрів'я — порушення в крові в результаті недоліку вітаміну В12 в їжі або нездатності його Засвоювати. Найчастіше приголомшує людей кавказької національності старше за сорок років. Найпоширеніший метод лікування — ін'єкції вітаміну В1.

СтаттіШтучні підсолоджувачі

Якщо від солодкого лимонаду користі жоден, то що можна сказати про напої, в яких використані штучні підсолоджувачі, наприклад аспартам? Не варто на них сподіватися. Окрім реклами таких підсолоджувачів як складової...

Рафінована їжа

На сингальськом мові бері-бері означає слабкість. У Японії це захворювання називається какке. Найбільші масштаби хвороба прийняла в Азії після того, як промислова революція досягла цього континенту. До цього хвороба приголомшувала...

Взаємодія волокон з вітамінами

Деякі люди турбуються про те, що їжа з високим вмістом волокна може перешкодити засвоєнню вітамінів. Хоча волокно може зв'язувати деякі живильні речовини і виводити їх з травного тракту, немає підстав...
Дефіцит живлення

Як відзначають в своїй книзі The Nutrition Debate (Спори про живлення) професор освіти Джоан Дай Гуссоу і магістр природних наук Пауль Томас, RDA бозначают той рівень вітамінів і живильних ве-шеств...
Облако тегов

антиоксид бета вітаміну вважається волокон залізо захворювання каротин клітинних нерозчинні організму рекомендується речовина рибофлавіну розчинення розчинні руйнуванню травному тракті характеризується

Волокно і сердечні захворювання

Розчинне волокно завоювало велику популярність із-за можливості його використання в профілактиці сердечних захворювань. Дослідники відзначають, що розчинні волокна, що містяться у вівсяних висівках, бобах і овочах, знижують рівень олестеріна ЛНЩкоторий...
Нам не потрібно багато вітаміну А

На щастя, лише небагато в Америці страждають від недоліку вітаміну А. Хотя було виявлено, що щороку недолік вітаміну А викликає 500000 випадків пошкодження сітківки у дітей у всьому світі (таке...
Вітамінка