Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни
ГоловнаСловник термінів

Словник термінів

А-З

Абсорбція — процес в травному тракті, під час якого вітаміни і інші живильні речовини вбираються епітелієм шлунку і кишечника і поступають в кров або лімфу, рознощики їх по всьому організму.

Амінокислоти — складові частини білка. Близько двадцяти типів амінокислот утворюють білок, з якого складається наш організм; з них восьми називаються незамінними амінокислотами і повинні потрапляти в організм з їжі, оскільки не можуть бути синтезовані з інших речовин. Не слідує принимати амінокислоти додатково, оскільки це може викликати небажані наслідки для здоров'я.

Анаеробні процеси — процеси, що протікають без кисню. Є ще анаеробні мікроорганізми, які гинуть у присутності кисню.

Антиоксид антів — вітамін, хімічна сполука, фермент, ліки або інша речовина, що перешкоджає окисленню (руйнуванню або розкладанню клітинних мембран або інших структур киснем або вільними радикалами). До вітамінів - антиоксидантам відносяться вітаміни Е, З і каротиноїди. Вважається, що бета-каротин є самим біологічно активним каротиноїдом-антиоксидантом. Частенько вітаміни - антиоксид анти діють разом, запобігаючи окислювальному руйнуванню організму.

Аргінін — амінокислота, що продається як засіб зниження ваги, оскільки разом з іншою амінокислотою, орніїном, стимулює викид в кров гормону зростання. Її ефективність для таких цілей не доведена, і фахівці вважають, що вона може володіти нєїзвестним доки побічною дією. Не рекомендується для прийому.

Арібофлавіноз — недолік рибофлавіну (вітаміну В2). ЛаРактерізуєтся запальними процесами і ранами, що довго не гояться. Губи опухають, в куточках губ з'являються тріщини, очі запалюються і сверблять.

Аскорбінова кислота — хімічна назва вита міна С.

Атрофічний гастрит — запалення шлунку, характеру, зующєєся руйнуванням його оболонки. Фахівці рахують це хронічне захворювання першим рівнем до раку.

Бері-бері — захворювання, що викликається недоліком тіаміну. Приголомшує нервову систему, характеризується болями, паралічем і набряками.

Бета-каротин — самий біологічно активний кароті-ноїд. Є попередником вітаміну А і під дією ферментів в кишечнику перетворюється на вітамін А. Сам по собі бета-каротин виконує функції антиоксидан-та. У великих кількостях присутній в темно-зелених овочах, жовтих і помаранчевих фруктах (морква, брокколі, шпинат, абрикоси, кабачки, гарбузи і ін.).

Біодоступність — міра того, наскільки те або інша речовина абсорбується і, отже, засвоюється організмом. Наприклад, залізо, що міститься в м'ясі, засвоюється ефективніше, ніж залізо в овочах. Значить, в першому випадку залізо більш біодоступно.

Біологічна активність — ефективність використання того або іншого вітаміну в організмі.

Біофлавіноїди — хімічні речовини, що часто зустрічаються разом з вітаміном С в продуктах харчування. Інколи їх називають вітаміном Р. Вважається, що вони збільшують абсорбцію і засвоєння вітаміну С організмом, але доказів цьому немає.

Хвороба Вільсона — спадкове захворювання, виражається в нездатності нормально засвоювати мідь з їжі. При цьому захворюванні мідь відкладається в мозку і інших органах, викликаючи серйозні порушення.

Волокна — неперетравлювана частина рослинної їжі. Є два типи волокон — розчинні і нерозчинні. Розчинні волокна, прісутствующие у вівсі, бобах і моркві, знижують рівень холестерину. Нерозчинні волокна у висівках і зернових допомагають запобігати раку товстого кишечника. Оскільки існує велика різноманітність волокнистої їжі, приймати її у вигляді добавок не рекомендується, краще збільшити в своєму раціоні кількість продуктів з великим вмістом волокон.

Час розкладання — час, необхідний для розпаду вітамінної пілюлі, капсули, пігулки з мінеральними солями і інших добавок в умовах лабораторного тесту, що імітує умови в травному тракті.

Час розчинення — час, який потрібний вітамінній пілюлі, капсулі, пігулці з мінеральними солями і іншим добавкам для розчинення в речовинах, що містяться в травному тракті. Час розчинення більший, ніж час розкладання.

Глікоген — запас крохмалю, що зберігається в організмі і використовуваний у міру потреби для вироблення енергії.

Глосит — симптом недоліку рибофлавіну, характеризується опухлим, тімно-червоною мовою.

Дивертикуліт — запалення травного тракту, характеризується утворенням опуклостей в нім, які можуть запалюватися і інфікуватися. Вважається, що це захворювання може бути наслідком низького вмісту волокон в продуктах харчування, а також запоровши і твердого, нерясного стільця. Часто лікується за допомогою волокнистої їжі. Якщо ви підозрюєте у себе це захворювання, звернетеся до лікаря,

Дисплазія — ненормальна зміна з'єднання, розміру і вигляду кліток в якій-небудь частині тіла. Є сигналом того, що в цьому місці може розвинутися рак. Вважається передраком.

ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) — генетичний матеріал клітинних ядер, контролюючий ділення і інші клітинні функції. Вважається, що окислювальне пошкодження ДНК може викликати рак і старіння організму. Вітаміни-антиоксиданти захищають від таких пошкоджень.

Жирні кислоти — основні структурні одиниці жирів, необхідні для абсорбції і засвоєння жірорастворених вітамінів A, D, Е і До.

Злоякісне недокрів'я — порушення в крові в результаті недоліку вітаміну В12 в їжі або нездатності його Засвоювати. Найчастіше приголомшує людей кавказької національності старше за сорок років. Найпоширеніший метод лікування — ін'єкції вітаміну В1.

СтаттіЦинк на належному рівні

Цинк також став вельми популярною речовиною. Оскільки його концентрація особливо велика в передміхуровій залозі, препарати з цинком продають під виглядом зміцнюючого засобу для цього органу. Підтверджень його корисності для передміхурової...

Обмеження

На відміну від прийома великих кількостей антіокси-дантов, більшість експертів проявляють обережність з приводу сильних доз вітамінів Вр В2 і В3 (тіаміну, рибофлавіну і Ніацину). Втім, якщо ви багато займаєтеся фізичними...

Рафінована їжа

На сингальськом мові бері-бері означає слабкість. У Японії це захворювання називається какке. Найбільші масштаби хвороба прийняла в Азії після того, як промислова революція досягла цього континенту. До цього хвороба приголомшувала...
Водорозчинні вітаміни

Хоча водорозчинні вітаміни легко виводяться з організму разом з сечею, навіть якщо прийняти їх у великій кількості деякі з них небезпечні при передозуванні. Особливо це відноситься до Ніацину (шкодить печінці)...
Облако тегов

антиоксид бета вітаміну вважається волокон залізо захворювання каротин клітинних нерозчинні організму рекомендується речовина рибофлавіну розчинення розчинні руйнуванню травному тракті характеризується

Полівітаміни

Найчастіше мінеральні солі потрібні в менших, ніж вітаміни, кількостях. Корисність багатьох промінеральних солей, що даються, не доведена, а тих з них, які дійсно корисні, потрібний дуже мало. Передозування може викликати...
Живильні речовини

Вибираючи вітаміни для додаткового прийому, краще почати з полівітамінів, в яких містятьсявсі вітаміни в кількостях, передбачених RDA. Якщо ви хочете приймати великі кількості інших живильних речовин, то краще зупинити свій...
Вітамінка