Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни

Вітамін С

Хімічна назва: Аскорбінова кислота. Основні функції в організмі:

• Потрібний для утворення колагену — основного структурного матеріалу організму; підтримує здоров'я ясен, зубів, кровоносних судин і кісток.

• Працює як антиоксидант і охороняє інші анті-оксиданти (такі, як вітамін Е і бета-каротин) від руйнування вільними радикалами.

• Запобігає освіті в шлунку канцерогенних речовин з нітратів і нітриту, що потрапляють туди з водою або з консервованою їжею.

Укріплює імунну систему. Це речовина імунні клітки нагромаджують в кількості, в сто разів що перевищує його содіржаніє в крові.

Регенерує вітамін Е. Ісследователі відзначають, що при руйнуванні вітаміну Е вільними радикалами вітамін С допомагає відновити його і знову запустити на боротьбу з вільними радикалами.

Допомагає засвоєнню заліза, особливо з родзинок, зелених овочів і бобів. Але вітамін С не сприяє засвоєнню заліза з м'яса.

Вітамін С захищає від:

Сердечних захворювань: знижує рівень холестерину, запобігає високому кров'яному тиску, захищає холестерин від окислення, яке, як вважається, веде до атеросклерозу.

Раки: захищає ДНК і інші клітинні структури від руйнування вільними радикалами.

Простуди: ослабляє прояви простуди і зменшує тривалість хвороби, але не запобігає їй як таку.

Цинги: захворювання викликається гострим недоліком вітаміну С і характеризується кровотечею ясен, підвищеною стомлюваністю і млявістю, випаданням зубів, болями в м'язах і сполучних тканинах, непроходящих виразках. Може спостерігатися у виснажених алкоголіків і тих, хто дотримується дуже строгої дієти.

Шкоди, що наноситься курінням і забрудненням повітря: вдихання сигаретного диму руйнує вітамін С в організмі. Дослідження показали, що в крові курців міститься мало вітаміну С. Национальний радий з досліджень вважає, що курцям потрібно в два рази більше вітаміну С, чим тим, хто не палить.

Ознаки дефіциту: підшкірні гематоми, ясна, що кровоточать, повільне загоєння ран і порізів, депресивне і, можливо, летаргічний стан, біль в суглобах, простуди, що довго тривають, і інфекційні захворювання.

Рекомендована норма вжитку:

Дорослі чоловіки: 60 міліграм.

Дорослі жінки: 60 міліграм.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж RDA: 41 відсоток.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж 70% RDA: 26 відсотків.

Продукти, содержащие це речовина: Цитрусові (апельсини, грейпфрути, мандарини, лимони), полуниця, ківі, червоний і зелений перець, брокколі, цвітна і червона капуста. Невелика кількість міститься в картоплі і помідорах. Практично відсутній в м'ясі і продуктах тваринного походження.

Як краще готувати їжу: Тепло, світло і повітряне середовище руйнують вітамін С. Для його збереження не нарізуйте овочі і фрукти заздалегідь. Ємності з апельсиновим соком тримаєте закритими і в холодильнику, не давайте їм нагріватися до кімнатної температури.

Оптимальний режим прийому: Вельми довільно.

• Активні прибічники вітаміну С, такі, як доктор Лайнус Полінг, пропонують приймати його по 18 грам в день (це в 300 разів більше, ніж RDA) або в таких кількостях, скільки ви його можете з'їсти без неприємних наслідків (іншими словами, ви можете підвищувати щоденний прийом цього вітаміну до тих пір, поки у вас не з'явиться рідкий стілець).

• Консервативні дієтологи вважають достатніми для здоров'я дозу, RDA, що рекомендується, — 60 міліграм. Але при цьому вони пропонують 120 міліграм для курців. Для профілактики цинги достатні 10 міліграм вітаміну С в день.

• В дослідах по перевірці ефективності вітаміну С в боротьбі з простудою здоровим людям давали по 500— 1000 міліграм цього вітаміну щоденно до тих пір, поки вони не простудилися. Після цього їм стали давати по 1000—4000 міліграм вітаміну С. Прі цьому спостерігалося пом'якшення симптомів простуди і зменшення її тривалості.

• Дослідники ракових захворювань, що вивчали профілактичний ефект вітаміну С, рекомендують приймати його по 1000 міліграм в день.

• Прийом значної кількості аспірину вимагає додаткового прийому вітаміну С.

• Курцям і що захоплюється випивкою потрібні підвищені дози вітаміну С. Кроме того, для збереження здоров'я їм також необхідно кинути палити і пити.

Токсичність: Украй низька. Хоча деякі учені вважають, що повишенниє дози вітаміну С можуть викликати утворення каменів в нирках і інші неприємності, підтвердження цьому не знайдене. Інколи великі кількості цього вітаміну наводять до посилення роботи кишечника.

Значно більше суперечок викликає можливість виникнення реактивної цинги при прийомі цього вітаміну у великих кількостях. Деякі учені вважають, що якщо тривалий час приймати багато вітаміну С, а потім понизити дозу, можна викликати у себе симптоми цинги — ясна, що кровоточать, і стомлюваність. Проте про таку дію вітаміну відомо дуже мало. В будь-якому разі при зменшенні щоденних доз вітаміну С робіть це поступово, приблизно по 10% в день.

Якщо ви взагалі не їсте свіжих овочів і фруктів, вам необхідний додатковий прийом вітаміну С.Усереднювання в RDA

Що стосується цифр RDA, слід враховувати декілька важливих моментів: — кількості вітамінів і інших живильних речовин, регламентовані RDA, покликані уберегти вас від украй поганого стану здоров'я. Вищим вимогам вони не...

Вітамін В6

Хімічні назви: Піридоксин, піридоксаль і пі р ід оксамін. Основні функції в організмі: • Допомагає виробляти нейропередавачі, за допомогою яких клітини мозку "спілкуються" між собою. • Допомагає вивільненню енергії білків....

Регламентоване живлення

В питаннях прийому вітамінів фахівці-дієтологи постійно посилаються на тих, що так звані рекомендуються нірмывжитки (RDA). Ці цифри, визначені Департаментом продуктів і живлення при Національному радому з досліджень, є дозами основних...
40 років

З віком засвоєння живильних речовин стає менш ефективним, і наше тіло все менше нагромаджує вітамінів. Крім того, з ослабінням метаболічних процесів ми починаємо все менше є і обмежуємо свій раціон....
Облако тегов

вільними вітаміну вважають викликати дози допомагає заліза запобігає засвоєнню захворювання захищає здоров'я кількості міліграм овочів приймати прийом простуди радикалами цинги

Нові клітки

Оскільки дія фолату безпосередньо пов'язана з В12, то, якщо ви відчуваєте дефіцит фолату, це означає, що інших вітамінів вам теж не хватает. Тому випадки недоліку лише одного фолату украй рідкі....
Штучні підсолоджувачі

Якщо від солодкого лимонаду користі жоден, то що можна сказати про напої, в яких використані штучні підсолоджувачі, наприклад аспартам? Не варто на них сподіватися. Окрім реклами таких підсолоджувачів як складової...
Вітамінка