Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни

Вітамін С

Хімічна назва: Аскорбінова кислота. Основні функції в організмі:

• Потрібний для утворення колагену — основного структурного матеріалу організму; підтримує здоров'я ясен, зубів, кровоносних судин і кісток.

• Працює як антиоксидант і охороняє інші анті-оксиданти (такі, як вітамін Е і бета-каротин) від руйнування вільними радикалами.

• Запобігає освіті в шлунку канцерогенних речовин з нітратів і нітриту, що потрапляють туди з водою або з консервованою їжею.

Укріплює імунну систему. Це речовина імунні клітки нагромаджують в кількості, в сто разів що перевищує його содіржаніє в крові.

Регенерує вітамін Е. Ісследователі відзначають, що при руйнуванні вітаміну Е вільними радикалами вітамін С допомагає відновити його і знову запустити на боротьбу з вільними радикалами.

Допомагає засвоєнню заліза, особливо з родзинок, зелених овочів і бобів. Але вітамін С не сприяє засвоєнню заліза з м'яса.

Вітамін С захищає від:

Сердечних захворювань: знижує рівень холестерину, запобігає високому кров'яному тиску, захищає холестерин від окислення, яке, як вважається, веде до атеросклерозу.

Раки: захищає ДНК і інші клітинні структури від руйнування вільними радикалами.

Простуди: ослабляє прояви простуди і зменшує тривалість хвороби, але не запобігає їй як таку.

Цинги: захворювання викликається гострим недоліком вітаміну С і характеризується кровотечею ясен, підвищеною стомлюваністю і млявістю, випаданням зубів, болями в м'язах і сполучних тканинах, непроходящих виразках. Може спостерігатися у виснажених алкоголіків і тих, хто дотримується дуже строгої дієти.

Шкоди, що наноситься курінням і забрудненням повітря: вдихання сигаретного диму руйнує вітамін С в організмі. Дослідження показали, що в крові курців міститься мало вітаміну С. Национальний радий з досліджень вважає, що курцям потрібно в два рази більше вітаміну С, чим тим, хто не палить.

Ознаки дефіциту: підшкірні гематоми, ясна, що кровоточать, повільне загоєння ран і порізів, депресивне і, можливо, летаргічний стан, біль в суглобах, простуди, що довго тривають, і інфекційні захворювання.

Рекомендована норма вжитку:

Дорослі чоловіки: 60 міліграм.

Дорослі жінки: 60 міліграм.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж RDA: 41 відсоток.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж 70% RDA: 26 відсотків.

Продукти, содержащие це речовина: Цитрусові (апельсини, грейпфрути, мандарини, лимони), полуниця, ківі, червоний і зелений перець, брокколі, цвітна і червона капуста. Невелика кількість міститься в картоплі і помідорах. Практично відсутній в м'ясі і продуктах тваринного походження.

Як краще готувати їжу: Тепло, світло і повітряне середовище руйнують вітамін С. Для його збереження не нарізуйте овочі і фрукти заздалегідь. Ємності з апельсиновим соком тримаєте закритими і в холодильнику, не давайте їм нагріватися до кімнатної температури.

Оптимальний режим прийому: Вельми довільно.

• Активні прибічники вітаміну С, такі, як доктор Лайнус Полінг, пропонують приймати його по 18 грам в день (це в 300 разів більше, ніж RDA) або в таких кількостях, скільки ви його можете з'їсти без неприємних наслідків (іншими словами, ви можете підвищувати щоденний прийом цього вітаміну до тих пір, поки у вас не з'явиться рідкий стілець).

• Консервативні дієтологи вважають достатніми для здоров'я дозу, RDA, що рекомендується, — 60 міліграм. Але при цьому вони пропонують 120 міліграм для курців. Для профілактики цинги достатні 10 міліграм вітаміну С в день.

• В дослідах по перевірці ефективності вітаміну С в боротьбі з простудою здоровим людям давали по 500— 1000 міліграм цього вітаміну щоденно до тих пір, поки вони не простудилися. Після цього їм стали давати по 1000—4000 міліграм вітаміну С. Прі цьому спостерігалося пом'якшення симптомів простуди і зменшення її тривалості.

• Дослідники ракових захворювань, що вивчали профілактичний ефект вітаміну С, рекомендують приймати його по 1000 міліграм в день.

• Прийом значної кількості аспірину вимагає додаткового прийому вітаміну С.

• Курцям і що захоплюється випивкою потрібні підвищені дози вітаміну С. Кроме того, для збереження здоров'я їм також необхідно кинути палити і пити.

Токсичність: Украй низька. Хоча деякі учені вважають, що повишенниє дози вітаміну С можуть викликати утворення каменів в нирках і інші неприємності, підтвердження цьому не знайдене. Інколи великі кількості цього вітаміну наводять до посилення роботи кишечника.

Значно більше суперечок викликає можливість виникнення реактивної цинги при прийомі цього вітаміну у великих кількостях. Деякі учені вважають, що якщо тривалий час приймати багато вітаміну С, а потім понизити дозу, можна викликати у себе симптоми цинги — ясна, що кровоточать, і стомлюваність. Проте про таку дію вітаміну відомо дуже мало. В будь-якому разі при зменшенні щоденних доз вітаміну С робіть це поступово, приблизно по 10% в день.

Якщо ви взагалі не їсте свіжих овочів і фруктів, вам необхідний додатковий прийом вітаміну С.Перебільшена користь

Жодної користі білкових добавок доведено не було. І ще: білок, що становить основу порошків і пілюль, зазвичай отримують з продуктів, які можна їсти з таким же успіхом і за набагато...

Джерела насичених жирів

Головним джерелом насичених жирів є червоне м'ясо. Третина таких жирів потрапляє до нас разом з гамбургерами, стейкамі, шинкою і бройлерними курчатами. Якщо ви будете є більше риби і курятина без...

Синдром каналу зап'ястя

Дослідники також зацікавилися, чи може піридоксин допомогти в лікуванні синдрому каналу зап'ястя — нервового захворювання рук і кистей, що викликається постійними однотипними рухами, наприклад друкуванням на машинці по многу годинника...
Небезпечні наслідки

З'єднання, складові вітамін В6, беруть участь в п'ятдесяти різних реакціях білка в нашому організмі, що робить цей вітамін по-справжньому життєво важливим. На початку досліджень цього вітаміну було виявлено, що страдающие...
Облако тегов

вільними вітаміну вважають викликати дози допомагає заліза запобігає засвоєнню захворювання захищає здоров'я кількості міліграм овочів приймати прийом простуди радикалами цинги

Сердечні захворювання

Ланниє австралійських дослідників, підтверджуюче захисну функцію вітамінів-антиоксидантів пій фізичних вправах, відповідають припущенню, що защита від вільних радикалів необхідна для нормального функціонування сердечнососудістой системи. Лише останні декілька років учені почали розглядати...
Волокно допомагає діабетикам

Учені ламають голови не лише над тим, як волокна регулюють рівень холестерину. Ще однією загадкою залишається здатність волокон знижувати рівень цукру в крові, що є головною проблемою всіх діабетиків. Дослідження,...
Вітамінка