Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни

Вітамін Е

Хімічні назви: Токоферол, токотрієнол

Зазвичай природний вітамін Е позначається як D-альфа-Токоферол або RRR-альфа-Токоферол. Синтетичний вітамін Е позначається Dl-альфа-Токоферол або повністю рацемічний Альфа-Токоферол.

Примітка: Зі всіх речовин, які складають вітамін Е, Альфа-Токоферол найлегше поглинається і переходить в легко засвоєну організмом форму.

Основні функції в організмі:

• Діє як антиоксидант, який захищає клітинні структури від пошкодження вільними радикалами.

Підтримує систему доровообращенія в здоровому стані, захищає червоні клітки крові від окислювального пошкодження.

Забезпечує нормальне функціонування мускулатури.

Підтримує імунну систему, допомагаючи імунним кліткам знищувати вільні радикали.

Вітамін Е захищає від:

Сердечних захворювань: запобігає окисленню холестерину, яке, як вважається, наводить до атеросклерозу. Може допомагати при стенокардії розрад, хто вже страждає від сердечних захворювань, запобігає утворенню згустків крові.

Раки: захищає ДНК і інші клітинні структури від пошкодження вільними радикалами.

Катаракти: низькі концентрації вітаміну Е в крові зазвичай пов'язані з ризиком виникнення катаракти.

Шкоди, що наноситься курінням і забрудненням повітря: вітамін Е може руйнувати вільні радикали, що утворюються в легенях і інших тканинах, схильних до дії забрудненого повітря.

Ударів: знижує ризик ударів.

Інфекційних забольованій: допомагає організму перебаривать простуди і інфекційні захворювання.

Пошкоджень мускулатури, викликаних фізичними навантаженнями.

Порушень нервової системи: захищає нейрони від пошкодження окислювачами.

Ознаки дефіциту: Недолік вітаміну Е спостерігається украй рідко, лише у випадках серйозних захворювань, пов'язаних з порушенням засвоєння жирів і цього вітаміну.

Рекомендована норма вжитку:

Дорослі чоловіки: 10 міліграм токоферольного еквіваленту, або 10 ME.

Дорослі жінки: 8 міліграм токоферольного еквіваленту, або 8 ME.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж RDA: немає.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж 70% RDA: немає.

Продукти, що містять це речовина: Масло з пророслої пшениці, рослинні олії, маргарин, зернові, горіхи, зелені овочі, яєчні жовтки, крупи, печінка.

Як краще готувати їжу: Не давайте растительним маслам згіркнути, оскільки в результаті процесу окислення вітамін Е руйнується.

Оптимальний режим прийому: От 200 до 800 ME в день.

• Хоча деякі експерти до цих пір скептично відносяться до вітаміну Е, називаючи його вітаміном, для якого ще не придумали хворобу, ті учені, які займалися вивченням цієї речовини, самі приймають його по 800 ME щодня.

• Природна форма вітаміну Е (D-альфа-Токоферол) ефективніше засвоюється, ніж синтетична форма (Dl-альфа-Токоферол). Найчастіше в капсулах зустрічається суміш цих двох форм, що і рекомендується приймати.

• При дослідженні випадків серповидно-клітинної анемії було виявлено поліпшення стану здоров'я, коли хворим давали по 450 ME вітаміну Е щодня.

• Учені, що вивчали вплив вітаміну Е на катаракту, встановили, що щоденна доза 400 ME знижує ризик цього захворювання.

Токсичність: Украй низька. Повідомлення про те, що великі дози вітаміну Е визивают втому і втрату рідини, не підтвердилося в подальших експериментах. Інколи можуть спостерігатися розлади шлунку, але такий ефект вважається вельми незвичайним.

• Страждаючі сердечними захворюваннями і приймаючі ліки-антикоагулянти не повинні вживати велику кількість цього вітаміну. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як почати його приймати.

• Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом жирів, вам швидше за все буде потрібно добавки вітаміну Е, оскільки в знежирених продуктах його міститься украй мало.Перебільшена користь

Жодної користі білкових добавок доведено не було. І ще: білок, що становить основу порошків і пілюль, зазвичай отримують з продуктів, які можна їсти з таким же успіхом і за набагато...

Джерела насичених жирів

Головним джерелом насичених жирів є червоне м'ясо. Третина таких жирів потрапляє до нас разом з гамбургерами, стейкамі, шинкою і бройлерними курчатами. Якщо ви будете є більше риби і курятина без...

На дієті

Кожен, хто сидить на строгій або спеціальній дієті, повинен приймати хоч би полівітаміни. Навіть найконсервативніші дієтологи вже визнали, що ті, хто дотримується низькокалорійної дієти, недоотримують абсолютно всі вітаміни. Застереження. Не...
Форми вітаміну В3

Намагаючись підрахувати кількість Ніацину в продуктах харчування, пам'ятаєте, що в їжі з високим містячи нієм білка присутня триптофан — амінокислота, яка перетворюється на Ніацин у вашому організмі. Наприклад, кількість триптофану...
Облако тегов

альфа вільні вітаміну вважається запобігає захворювань захищає знижує катаракти крові міліграм повітря пошкодження радикали речовини сердечних токоферол ударів украй учені

Сердечні захворювання

Ланниє австралійських дослідників, підтверджуюче захисну функцію вітамінів-антиоксидантів пій фізичних вправах, відповідають припущенню, що защита від вільних радикалів необхідна для нормального функціонування сердечнососудістой системи. Лише останні декілька років учені почали розглядати...
Волокно допомагає діабетикам

Учені ламають голови не лише над тим, як волокна регулюють рівень холестерину. Ще однією загадкою залишається здатність волокон знижувати рівень цукру в крові, що є головною проблемою всіх діабетиків. Дослідження,...
Вітамінка