Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни

Вітамін Е

Хімічні назви: Токоферол, токотрієнол

Зазвичай природний вітамін Е позначається як D-альфа-Токоферол або RRR-альфа-Токоферол. Синтетичний вітамін Е позначається Dl-альфа-Токоферол або повністю рацемічний Альфа-Токоферол.

Примітка: Зі всіх речовин, які складають вітамін Е, Альфа-Токоферол найлегше поглинається і переходить в легко засвоєну організмом форму.

Основні функції в організмі:

• Діє як антиоксидант, який захищає клітинні структури від пошкодження вільними радикалами.

Підтримує систему доровообращенія в здоровому стані, захищає червоні клітки крові від окислювального пошкодження.

Забезпечує нормальне функціонування мускулатури.

Підтримує імунну систему, допомагаючи імунним кліткам знищувати вільні радикали.

Вітамін Е захищає від:

Сердечних захворювань: запобігає окисленню холестерину, яке, як вважається, наводить до атеросклерозу. Може допомагати при стенокардії розрад, хто вже страждає від сердечних захворювань, запобігає утворенню згустків крові.

Раки: захищає ДНК і інші клітинні структури від пошкодження вільними радикалами.

Катаракти: низькі концентрації вітаміну Е в крові зазвичай пов'язані з ризиком виникнення катаракти.

Шкоди, що наноситься курінням і забрудненням повітря: вітамін Е може руйнувати вільні радикали, що утворюються в легенях і інших тканинах, схильних до дії забрудненого повітря.

Ударів: знижує ризик ударів.

Інфекційних забольованій: допомагає організму перебаривать простуди і інфекційні захворювання.

Пошкоджень мускулатури, викликаних фізичними навантаженнями.

Порушень нервової системи: захищає нейрони від пошкодження окислювачами.

Ознаки дефіциту: Недолік вітаміну Е спостерігається украй рідко, лише у випадках серйозних захворювань, пов'язаних з порушенням засвоєння жирів і цього вітаміну.

Рекомендована норма вжитку:

Дорослі чоловіки: 10 міліграм токоферольного еквіваленту, або 10 ME.

Дорослі жінки: 8 міліграм токоферольного еквіваленту, або 8 ME.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж RDA: немає.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж 70% RDA: немає.

Продукти, що містять це речовина: Масло з пророслої пшениці, рослинні олії, маргарин, зернові, горіхи, зелені овочі, яєчні жовтки, крупи, печінка.

Як краще готувати їжу: Не давайте растительним маслам згіркнути, оскільки в результаті процесу окислення вітамін Е руйнується.

Оптимальний режим прийому: От 200 до 800 ME в день.

• Хоча деякі експерти до цих пір скептично відносяться до вітаміну Е, називаючи його вітаміном, для якого ще не придумали хворобу, ті учені, які займалися вивченням цієї речовини, самі приймають його по 800 ME щодня.

• Природна форма вітаміну Е (D-альфа-Токоферол) ефективніше засвоюється, ніж синтетична форма (Dl-альфа-Токоферол). Найчастіше в капсулах зустрічається суміш цих двох форм, що і рекомендується приймати.

• При дослідженні випадків серповидно-клітинної анемії було виявлено поліпшення стану здоров'я, коли хворим давали по 450 ME вітаміну Е щодня.

• Учені, що вивчали вплив вітаміну Е на катаракту, встановили, що щоденна доза 400 ME знижує ризик цього захворювання.

Токсичність: Украй низька. Повідомлення про те, що великі дози вітаміну Е визивают втому і втрату рідини, не підтвердилося в подальших експериментах. Інколи можуть спостерігатися розлади шлунку, але такий ефект вважається вельми незвичайним.

• Страждаючі сердечними захворюваннями і приймаючі ліки-антикоагулянти не повинні вживати велику кількість цього вітаміну. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як почати його приймати.

• Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом жирів, вам швидше за все буде потрібно добавки вітаміну Е, оскільки в знежирених продуктах його міститься украй мало.Усереднювання в RDA

Що стосується цифр RDA, слід враховувати декілька важливих моментів: — кількості вітамінів і інших живильних речовин, регламентовані RDA, покликані уберегти вас від украй поганого стану здоров'я. Вищим вимогам вони не...

Вітамін В6

Хімічні назви: Піридоксин, піридоксаль і пі р ід оксамін. Основні функції в організмі: • Допомагає виробляти нейропередавачі, за допомогою яких клітини мозку "спілкуються" між собою. • Допомагає вивільненню енергії білків....

Регламентоване живлення

В питаннях прийому вітамінів фахівці-дієтологи постійно посилаються на тих, що так звані рекомендуються нірмывжитки (RDA). Ці цифри, визначені Департаментом продуктів і живлення при Національному радому з досліджень, є дозами основних...
40 років

З віком засвоєння живильних речовин стає менш ефективним, і наше тіло все менше нагромаджує вітамінів. Крім того, з ослабінням метаболічних процесів ми починаємо все менше є і обмежуємо свій раціон....
Облако тегов

альфа вільні вітаміну вважається запобігає захворювань захищає знижує катаракти крові міліграм повітря пошкодження радикали речовини сердечних токоферол ударів украй учені

Нові клітки

Оскільки дія фолату безпосередньо пов'язана з В12, то, якщо ви відчуваєте дефіцит фолату, це означає, що інших вітамінів вам теж не хватает. Тому випадки недоліку лише одного фолату украй рідкі....
Штучні підсолоджувачі

Якщо від солодкого лимонаду користі жоден, то що можна сказати про напої, в яких використані штучні підсолоджувачі, наприклад аспартам? Не варто на них сподіватися. Окрім реклами таких підсолоджувачів як складової...
Вітамінка