Вітамінка

Правильне харчування, лікувальні дієти і вітаміни
ГоловнаПокажчик вітамінівБета-каронтін

Бета-каронтін

Хімічні назви: Каротиноїди, альфа-каротин, лютеїн, лікопін, бета-кріптоксантін, кантаксантін. Також інколи позначаються як попередники вітаміну А.

• У фруктах і овочах міститься до 500 різних видів каротинів, багато хто з яких ще не вивчений, і їх вплив на здоров'ї не встановлений. П'ять головних видів каротинів, виявлених в продуктах харчування, — це альфа-каротин, бета-каротин, бета-кріптоксантін, лютеїн і лікопін.

До останнього часу вважалося, що основною функцією каротинів в організмі є їх перетворення на вітамін А. В даний час встановлено, що і самі по собі вони вельми важливі для підтримки хорошого стану здоров'я.

Сьогодні у вітамінних добавках міститься лише бета-каротин. Всі останні види каротинів слід отримувати з продуктів харчування.

Зі всіх каротинів бета-каротин найефективніше засвоюється і перетворюється в організмі у вітамін А. Некоториє каротини, наприклад кантаксантін, не перетворюються на вітамін А, але вони також грають важливу роль як антиоксид анти.

Основні функції в організмі:

Виступають як антиоксиданти, що захищають клітинні структури від руйнування вільними радикалами.

Підтримує системи циркуляції в здоровому стані. Можливо, запобігає окисленню холестерину і перетворенню його в склеротичні бляшки, які блокують доровеносниє судини і викликають атеросклероз. Дослідження показали, що люди з високим вмістом бета-каротину в крові рідше хворіють на серцево-судинні захворювання.

Підтримують імунітет, допомагаючи імунним кліткам руйнувати вільні радикали. При лікуванні крупу спостерігалося посилення імунної блокади цього захворювання.

• Можливо, роблять благотворний вплив на очі, які найчастіше піддаються дії вільних радикалів.

Каротини захищають від:

• Сердечних захворювань: запобігають окисленню холестерину, яке, як вважається, наводить до атеросклерозу. Можуть допомогти в лікуванні стенокардії в тих, хто вже хворий на сердечне захворювання. Дослідження показали, що у людей, одержуючих достатню кількість бета-каротину з фруктів і овочів, понижений ризик сердечних захворювань.

• Раки: захищає ДНК і інші клітинні структури від руйнування вільними радикалами. Клінічні дослідження показали, що бета-каротин може остановіть утворення злоякісних пухлин. Каротини також запобігають раку за рахунок своєї антіокислітельного дії, хоча механізм цього процесу ще не вивчений.

• Шкоди, що наноситься курінням і забрудненням повітря: у курців з низьким вмістом бета-каротину в крові частіше розвивається рак.

• Інфекційних захворювань: бета-каротин підвищує імунітет. Разом з вітаміном Е він знижує раз-рушительную силу вільних радикалів.

• Порушення світлочутливості: у хворих з підвищеною чутливістю до яскравого світла (виражається у висипі і кропив'янці) спостерігалося поліпшення в 80% випадків при лікуванні бета-каротином.

Ознаки дефіциту: Дослідження недоліку ка-ротіноїдов практично відсутні.

Рекомендована норма вжитку:

Дорослі чоловіки: RDA для цього вітаміну не існує (зазвичай важливість каротинів для людського організму розглядалася лише у зв'язку з його роллю як попередника вітаміну А).

Взрослиє жінки: RDA немає.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж RDA: немає.

Кількість американців, одержуючих ця речовини менше, ніж 70% RDA: немає.

Продукти, що містять це речовина: Морква, зелені овочі, такі, як капуста брокколі і шпинат; особливий багато бета-каротину в зимових гарбузах. У помідорах і червоному перці мало бета-каротину, але вони багаті лікопіном. Шпинат і крес-салат є хорошими джерелами бета-каротину і лютеи-на.

Як краще готувати їжу: Не переварюйте овочі. Краще готувати їх на пару, або з невеликою кількістю води, або в мікрохвильовій печі.

Оптимальний режим прийому: Щоденний прийом по 15—50 міліграм бета-каротину. Зі всіх видів каротинів лише бета-каротин міститься у вітамінних добавках.

• Оскільки вивчення впливу каротинів на здоров'ї почалося не так давно, не багато що відомо про те, які дози є найбільш ефективними. Раніше каротини вивчалися лише в світлі ихперетворення на вітамін А.

• Самим вивченим каротином є бета-каротин. При його щоденних дозах в 180 міліграм не спостерігалися жодних побічних ефектів. Проте досліди на тваринах показали, що поєднання великих доз бета-каротину з алкогольними напоями може викликати пошкодження в печінці.

• В США продовжуються дослідження бета-каротину. У тому числі вивчається можливість профілактики сердечних захворювань, інсультів і раки щоденними дозами бета-каротину по 50 міліграм. У Австралії були отримані добрі результати по запобіганню раці при використанні доз в 30 міліграм.

• Аби отримувати достатню кількість цих речовин, слідує є овочі і фрукти по декілька раз на день.

Токсичність: украй низька. У хворих крупом, які отримували по 180 міліграм бета-каротину щодня, не спостерігалися жодних проявів токсичності цієї речовини.

• Єдиним побічним ефектом великих доз бета-каротину або овочів і фруктов з його вмістом є поява жовтого забарвлення шкіри особи, ступень і долонь. Але це не вважається небезпечним. При зниженні доз колір шкіри відновлюється.

• У курців частіше спостерігається недолік бета-каротину. Їм слід приймати його додатково і є більше фруктів і овочів, в яких міститься ця речовина.Рафінована їжа

На сингальськом мові бері-бері означає слабкість. У Японії це захворювання називається какке. Найбільші масштаби хвороба прийняла в Азії після того, як промислова революція досягла цього континенту. До цього хвороба приголомшувала...

Суміші вітамінів

Поза сумнівом, підібрати бензин з потрібним октановим числом для вашої машини (навіть не дивлячись на безперервно зростаючу кількість марок цього палива) набагато легше, ніж купити вітаміни, потрібні саме вашому організму....

Біотваней

Ви і уявити собі не можете, як важко заробити недолік біотвань! Аби добитися таких видатних результатів, потрібний ретельно розроблений план або, на худій кінець, хворобливу пристрасть до яєчних білок. Цей...
Препарати з амінокислотами

Оскільки з додатковим прийомом амінокислот свя-3ано велика кількість проблем медичного характеру, Федерація американських суспільств експері-ентальной біології попереджає, що всі, хто прі-імаєт подібні препарати, піддаються ризику. Це означає, що їх прийом...
Облако тегов

бета вільними вітамін видів вмістом дослідження захворювань каротину клітинні лікуванні міліграм міститься овочі одержуючих організмі показали речовини руйнування сердечних структури

Бета-каротин проти атеросклерозу

Дослідження, проведене в Медичній школі Гарвардського університету, виявило, що щоденне вживання бета-каротину може зменшити або навіть запобігти затвердінню артерій — захворюванню, відомому як атеросклероз. За повідомленням журналу Science News (Новини...
Ще про тіамін

На щастя, на сьогоднішній день в США навряд чи є хоч один хворий бері-бері. Лише алкоголіки піддають себе ризику роздобути цю хворобу. Тривалий вжиток великої кількості спиртного прискорює процеси метаболізму,...
Вітамінка